Görögkatolikus
Egyházközség

Nyíracsádi

Általános rend

Templomunkban egy általános vasárnap
7:30-tól Utrenyét,
8:30-tól Szent Liturgiát,
10:00-től Szent Liturgiát, és
15:00-tól vecsernyét végzünk.

A változásokat és a hétköznapi szertartásokat az alábbi táblázatban frissítjük:

27

V

07.30

Utrenye

Tóth

 

 

08.30

Szent Liturgia

Tóth

 

 

10.00

Szent Liturgia

Tatai

 

 

11.30

Újfalusi János sírkövének megáldása

Tóth

 

 

17.30

Szent Liturgia – Monostori Jánosné gyászmiséje

Tatai

28

H

07.00

Rózsafüzér

 

 

 

07.30

Szent Liturgia

Tóth

29

K

07.00

Rózsafüzér

 

 

 

07.30

Szent Liturgia Máté Ferencért

Tatai

30

SZE

07.00

Rózsafüzér

 

 

 

07.30

Szent Liturgia

Tóth

31

CS

07.00

Rózsafüzér

 

 

 

07.30

Szent Liturgia

Tatai

 

 

 

NOVEMBER

 

1

P

07.30

Szent Liturgia a Rózsafüzér Társulat elhunyt tagjaiért

Tóth

 

 

14.00

Parasztász a temetőben

Tatai

 

 

14.45

Erdei Szabina síremlékének megáldása

Tatai

 

 

 

Meszesán Mihályné sírkövének megáldása

Tatai

 

 

 

Nagy Ferencné Sírkövének megáldása

Tatai

 

 

 

Birki Mihályné sírkövének megáldása

Tatai

 

 

16.00

Pannachida a Kossuth utcai temetőben

Tatai

2

SZO

07.30

Szent Liturgia Rácz Ferencné szándékára

Tatai

3

V

07.30

Utrenye

Tóth

 

 

08.30

Szent Liturgia

Tóth

 

 

10.00

Szent Liturgia

Tatai

 

 

11.00

Nyíradonyi templombúcsú

Tóth

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

Tatai

 

 

15.15

Vecsernye

Tatai

4

H

07.30

Szent Liturgia Mászlai Péternéért

Tóth

5

K

07.30

Szent Liturgia

Tatai

6

SZE

07.30

Szent Liturgia

Tóth

7

CS

07.30

Paraklisz ájtatosság

kántor

8

P

 

SZENT MIHÁLY ÉS GÁBOR FŐANGYALOK ÉS AZ ÖSSZES MENNYEI ERŐK ÜNNEPE

 

 

 

08.00

Szent Liturgia – a Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola liturgiája

Tatai

 

 

09.00

Utrenye

Tóth

 

 

10.00

Szent Liturgia

Tóth

 

 

17.30

Szent Liturgia

Tatai

 

 

18.30

Vecsernye

Tatai

9

SZO

07.30

Szent Liturgia a Vándor Evangélium Imamozgalom tagjaiért

 

 

 

 

Keresztelés

 

 

 

14.00

Kerti Sándor ás Czirják Mariann esküvője

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

10

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

11

H

07.30

Szent Liturgia

 

12

K

07.30

Szent Liturgia

 

13

SZE

07.30

Szent Liturgia Erdei Jánosné szándékára

 

14

CS

07.30

Szent Liturgia Magyar Sándorné szándékára

 

15

P

07.30

Szent Liturgia

 

16

SZO

07.30

Szent Liturgia

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

17

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

12.00

Templombúcsú Pocsajban

Tóth

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

18

H

07.30

Szent Liturgia Csoborkó Józsefné szándékára

 

19

K

07.30

Szent Liturgia

 

20

SZE

07.30

Szent Liturgia

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

21

CS

 

AZ ISTESZÜLŐ TEMPLOMBA VEZETÉSE

 

 

 

08.00

Szent Liturgia a Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola Liturgiája

 

 

 

09.00

Utrenye

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

17.30

Szent Liturgia

 

 

 

18.30

Vecsernye

 

22

P

07.30

Szent Liturgia

 

23

SZO

07.30

Szent Liturgia

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

24

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia – gyűjtés a karitász javára

 

 

 

10.00

Szent Liturgia – gyűjtés a karitász javára

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

25

H

07.30

Szent Liturgia

 

26

K

07.30

Szent Liturgia

 

27

SZE

07.30

Szent Liturgia

 

28

CS

07.30

Szent Liturgia Boros Andrásné szándékára

 

29

P

07.30

Szent Liturgia

 

30

SZO

07.30

Szent Liturgia Babály Ferencné szándékára

 

 

 

08.30

Szent Liturgia Bilák Lászlóné szándékára

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

 

 

 

DECEMBER

 

1

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

2

H

07.30

Szent Liturgia – Csontos Ferencné szándékára

 

3

K

07.30

Szent Liturgia Csontos Sándor szándékára

 

4

SZE

07.30

Szent Liturgia – Kerti Jánosné szándékára

 

5

CS

07.30

Szent Liturgia – A Vándor Evangélium Imamozgalom tagjaiért

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

6

P

 

SZENT MIKLÓS PÜSPÖK ÜNNEPE

 

 

 

08.00

Szent Liturgia – a Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola liturgiája

 

 

 

09.00

Utrenye

 

 

 

10.00

Szent Liturgia – a Rózsafüzér Társulat tagjaiért

 

 

 

17.30

Szent Liturgia

 

 

 

18.30

Vecsernye

 

7

SZO

07.30

Szent Liturgia Csontos Sándor szándékára

 

 

 

 

Az elsőpéntekes betegek felkeresése

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

8

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

9

H

07.30

Szent Liturgia

 

10

K

07.30

Szent Liturgia

 

11

SZE

07.30

Szent Liturgia

 

12

CS

07.30

Szent Liturgia

 

13

P

07.30

Szent Liturgia

 

14

SZO

07.30

Szent Liturgia Mászlai Jánosért

 

15

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

16

H

07.30

Szent Liturgia

 

17

K

07.30

Szent Liturgia

 

18

SZE

07.30

Szent Liturgia

 

19

CS

07.30

Szent Liturgia

 

20

P

07.30

Szent Liturgia Tamás Józsefné szándékára

 

21

SZO

07.30

Szent Liturgia – Szopkó Imréért

 

22

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

23

H

07.30

Szent Liturgia

 

 

 

 

Beteglátogatások – beteg és idős testvéreink karácsonyi gyóntatása és áldoztatása otthonaikban

 

24

K

07.30

Szent Liturgia

 

 

 

16.00

Pásztorjáték és Szent Liturgia

 

25

SZE

 

KARÁCSONY I. NAPJA – JÉZUS KRISZTUS SZÜLETÉSE

 

 

 

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

26

 

 

KARÁCSONY II. NAPJA – AZ ISTENSZÜLŐ EMLÉKEZETE

 

 

 

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

27

 

 

KARÁCSONY III. NAPJA – SZENT ISTVÁN DIAKÓNUS ÜNNEPE

 

 

P

09.00

Utrenye

 

 

 

10.00

Szent Liturgia – Megemlékezés Karászi János elhunytjairól

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

 

 

18.00

Szent Liturgia

 

28

SZO

07.30

Szent Liturgia – Gyulaházi Gyula szándékára

 

29

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

30

H

07.30

Szent Liturgia

 

31

K

15.00

Szent Liturgia – évvégi hálaadás

 

 

 

 

 

 

 

Elérhetőségek

4262, Nyíracsád
Kossuth utca 2.

+36 52 206 999

Tóth Elek Parókus:
+36 30 264 3563

Hajdúdorogi Metropólia

Ifjúsági Programok Pályázata

Iskolánk

Ki van jelen?

Oldalainkat 4 vendég és 0 tag böngészi