Görögkatolikus
Egyházközség

Nyíracsádi

Általános rend

Templomunkban egy általános vasárnap
7:30-tól Utrenyét,
8:30-tól Szent Liturgiát,
10:00-től Szent Liturgiát, és
15:00-tól vecsernyét végzünk.

A változásokat és a hétköznapi szertartásokat az alábbi táblázatban frissítjük:

22

V

07.30

Utrenye

Tóth

 

 

08.30

Szent Liturgia

Tóth

 

 

10.00

Szent Liturgia

Tatai

 

 

11.30

Patalenszki János sírkövének megáldása

Tatai, Tóth

 

 

11.45

Szilágyi Ferenc sírkövének megáldása

Tatai, Tóth

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

Tatai

 

 

15.00

Vecsernye

Tóth

23

H

07.30

Szent Liturgia

Tóth

24

K

07.30

Szent Liturgia

Tatai

 

 

 

A Nemzetközi Eukarisztikus kongresszus missziós keresztjének látogatása egyházközségünkben

 

 

 

17.00

A templom megnyitása, egyéni hódolatok a kereszt előtt.

 

 

 

17.30

Az Eukarisztikus Kongresszus és a Missziós Kereszt. Előadás ás elmélkedés.

Tóth Elek

 

 

18.00

Vecsernye és szentbeszéd

Simicsku Ferenc kerületi esperes

 

 

19.00

Római katolikus litánia és szentbeszéd

Eiben Tamás plébános

 

 

19.30

Rózsafüzér ájtatosság

Eiben Tamás plébános

 

 

20.00

A Missziós Kereszt szentjeinek élete 1.

pedagógusok

 

 

22.00

Kis esti zsolozsma

Tatai Zoltán

25

SZE

07.30

Utrenye és prédikáció

Tatai Zoltán

 

 

08.00

I. imaóra és prédikáció – az 1-2. osztályosok látogatása a Missziós Kereszt előtt

Tóth Elek

 

 

09.00

III. imaóra

Tatai Zoltán

 

 

10.00

Érseki Szent Liturgia

Kocsis Fülöp érsek metropolita

 

 

12.00

VI. imaóra és déli istentisztelet

Tatai Zoltán

 

 

14.00

Rózsafüzér ájtatosság

társulat

 

 

14.30

A Szent Kereszt története - a 3., 4. és 5. osztályok látogatása a Missziós Kereszt előtt

Tóth Elek

 

 

15.00

IX. imaóra

Tatai Zoltán

 

 

16.00

A Missziós Kereszt szentjeinek élete 2. a 6., 7. és 8. osztályok látogatása a Missziós Kereszt előtt

pedagógusok

 

 

16.30

Énekelt imádság – népénekek a Nyíracsádi Népdalkör tolmácsolásában

 

 

 

17.30

A Missziós Kereszt szentjeinek élete 3.

pedagógusok

 

 

18.00

Vecsernye és prédikáció

Troszt Máté

 

 

19.00

A Missziós Kereszt szentjeinek élete 4.

pedagógusok

 

 

20.00

Akatisztosz a Szent Kereszthez

 

 

 

21.00

Kis esti zsolozsma

Tatai Zoltán

26

CS

08.00

Szent Liturgia – búcsúzás a Missziós Kereszttől

Tarapcsák, Tatai, Tóth

27

P

07.30

Szent Liturgia Magyar Jánosné szándékára (Hunyadi u.)

 

28

SZO

07.30

Szent Liturgia Babály Ferencné szándékára

 

29

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

30

H

07.30

Szent Liturgia Csontos Sándor szándékára

 

 

 

17.30

Vecsernye

 

 

 

 

OKTÓBER

 

1

K

 

AZ ISTENSZÜLŐ OLTALMÁNAK ÜNNEPE

 

 

 

08.00

Szent Liturgia

 

 

 

09.00

Utrenye

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

17.30

Szent Liturgia

 

 

 

18.30

Vecsernye

 

2

SZE

07.30

Szent Liturgia – a Vándor Evangélium Imamozgalom tagjaiért

 

3

CS

07.30

Szent Liturgia – Kerezsi Ferencné szándékára

 

 

 

16.00

Gyóntatás

 

 

 

17.30

LELKIGYAKORLAT I.

Szent Liturgia – a betegek kenetének kiszolgáltatása

 

4

P

07.30

Szent Liturgia – a Rózsafüzér Társulat tagjaiért

 

5

SZO

07.30

 

 

 

 

16.00

Gyóntatás

 

 

 

17.30

LELKIGYAKORLAT II. – Nők, asszonyok és leányok miséje

 

6

V

 

TEMPLOMUNK BÚCSÚ ÜNNEPE

 

 

 

10.00

Utrenye

 

 

 

11.00

Szent Liturgia

 

7

 

 

 

 

8

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

MKPK Hitoktatási Bizottságának ülése Budapesten

Tóth

10

 

 

 

 

11

P

07.30

Szent Liturgia – Csontos Ferencné szándékára

 

12

SZO

 

Szeretetszolgálatok zarándoklata Máriapócson

 

 

 

07.30

Szent Liturgia – Bilák Lászlóné szándékára

 

13

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

14

 

07.30

Szent Liturgia

 

15

 

07.30

Szent Liturgia

 

16

 

07.30

Szent Liturgia

 

17

 

07.30

Szent Liturgia

 

18

 

07.30

Szent Liturgia hitoktatói lelkigyakorlat Máriapócson

 

 

 

 

esküvő

 hitoktatói lelkigyakorlat Máriapócson

 

19

 

07.30

Szent Liturgia hitoktatói lelkigyakorlat Máriapócson

 

20

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia – gyűjtés a missziók javára - megemlékezés Gnáj Jánosné családjáról

 

 

 

10.00

Szent Liturgia - gyűjtés a missziók javára

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

27

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

 

 

 

NOVEMBER

 

1

P

 

 

 

2

SZO

07.30

Szent Liturgia Rácz Ferencné szándékára

 

 

 

 

Az elsőpéntekes betegek felkeresése otthonaikban

 

3

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

4

H

07.30

Szent Liturgia Mászlai Péternéért

 

5

K

07.30

Szent Liturgia

 

6

SZE

07.30

Szent Liturgia

 

7

CS

07.30

Szent Liturgia a Vándor Evangélium tagjaiért

 

8

P

07.30

Szent Liturgia

 

 

 

08.00

Szent Liturgia – a Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola liturgiája

 

 

 

09.00

Utrenye

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

17.30

Szent Liturgia

 

 

 

18.30

Vecsernye

 

9

SZO

07.30

Szent Liturgia

 

 

 

 

 

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

10

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

11

H

07.30

Szent Liturgia

 

12

K

07.30

Szent Liturgia

 

13

SZE

07.30

Szent Liturgia Erdei Jánosné szándékára

 

14

CS

07.30

Szent Liturgia Magyar Sándorné szándékára

 

15

P

07.30

Szent Liturgia

 

16

SZO

07.30

Szent Liturgia

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

17

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

18

H

07.30

Szent Liturgia Csoborkó Józsefné szándékára

 

19

K

07.30

Szent Liturgia

 

20

SZE

07.30

Szent Liturgia

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

21

CS

 

AZ ISTESZÜLŐ TEMPLOMBA VEZETÉSE

 

 

 

08.00

Szent Liturgia a Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola Liturgiája

 

 

 

09.00

Utrenye

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

17.30

Szent Liturgia

 

 

 

18.30

Vecsernye

 

22

P

07.30

Szent Liturgia

 

23

SZO

07.30

Szent Liturgia

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

24

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia – gyűjtés a karitász javára

 

 

 

10.00

Szent Liturgia – gyűjtés a karitász javára

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

25

H

07.30

Szent Liturgia

 

26

K

07.30

Szent Liturgia

 

27

SZE

07.30

Szent Liturgia

 

28

CS

07.30

Szent Liturgia Boros Andrásné szándékára

 

29

P

07.30

Szent Liturgia

 

30

SZO

07.30

Szent Liturgia Babály Ferencné szándékára

 

 

 

08.30

Szent Liturgia Bilák Lászlóné szándékára

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

 

 

 

DECEMBER

 

1

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

2

H

07.30

Szent Liturgia – Csontos Ferencné szándékára

 

3

K

07.30

Szent Liturgia Csontos Sándor szándékára

 

4

SZE

07.30

Szent Liturgia – Kerti Jánosné szándékára

 

5

CS

07.30

Szent Liturgia – A Vándor Evangélium Imamozgalom tagjaiért

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

6

P

 

SZENT MIKLÓS PÜSPÖK ÜNNEPE

 

 

 

08.00

Szent Liturgia – a Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola liturgiája

 

 

 

09.00

Utrenye

 

 

 

10.00

Szent Liturgia – a Rózsafüzér Társulat tagjaiért

 

 

 

17.30

Szent Liturgia

 

 

 

18.30

Vecsernye

 

7

SZO

07.30

Szent Liturgia Csontos Sándor szándékára

 

 

 

 

Az elsőpéntekes betegek felkeresése

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

8

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

9

H

07.30

Szent Liturgia

 

10

K

07.30

Szent Liturgia

 

11

SZE

07.30

Szent Liturgia

 

12

CS

07.30

Szent Liturgia

 

13

P

07.30

Szent Liturgia

 

14

SZO

07.30

Szent Liturgia Mászlai Jánosért

 

15

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

16

H

07.30

Szent Liturgia

 

17

K

07.30

Szent Liturgia

 

18

SZE

07.30

Szent Liturgia

 

19

CS

07.30

Szent Liturgia

 

20

P

07.30

Szent Liturgia Tamás Józsefné szándékára

 

21

SZO

07.30

Szent Liturgia – Szopkó Imréért

 

22

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

23

H

07.30

Szent Liturgia

 

 

 

 

Beteglátogatások – beteg és idős testvéreink karácsonyi gyóntatása és áldoztatása otthonaikban

 

24

K

07.30

Szent Liturgia

 

 

 

16.00

Pásztorjáték és Szent Liturgia

 

25

SZE

 

KARÁCSONY I. NAPJA – JÉZUS KRISZTUS SZÜLETÉSE

 

 

 

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

26

 

 

KARÁCSONY II. NAPJA – AZ ISTENSZÜLŐ EMLÉKEZETE

 

 

 

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

27

 

 

KARÁCSONY III. NAPJA – SZENT ISTVÁN DIAKÓNUS ÜNNEPE

 

 

P

09.00

Utrenye

 

 

 

10.00

Szent Liturgia – Megemlékezés Karászi János elhunytjairól

 

 

 

17.00

Vecsernye

 

 

 

18.00

Szent Liturgia

 

28

SZO

07.30

Szent Liturgia – Gyulaházi Gyula szándékára

 

29

V

07.30

Utrenye

 

 

 

08.30

Szent Liturgia

 

 

 

10.00

Szent Liturgia

 

 

 

14.00

Szent Liturgia Asszonyrészen

 

 

 

15.00

Vecsernye

 

30

H

07.30

Szent Liturgia

 

31

K

15.00

Szent Liturgia – évvégi hálaadás

 

 

 

 

 

 

 

Elérhetőségek

4262, Nyíracsád
Kossuth utca 2.

+36 52 206 999

Tóth Elek Parókus:
+36 30 264 3563

Hajdúdorogi Metropólia

Ifjúsági Programok Pályázata

Iskolánk

Ki van jelen?

Oldalainkat 8 vendég és 0 tag böngészi